Profile wybranych zawodniczek

W poprzednim artykule napisałem, że przybliżę sylwetki kilku zawodniczek, na jakie moim zdaniem należałoby zwrócić uwagę.

I tak się właśnie stanie. Kryteria ich wyboru nie są spisane – wybór nie był przypadkowy, jednak obiektywizm trudno mu zarzucić.

Sylwetka pierwsza – Debi „Whiplash” Purcell
Urodzona w Laguna Niguel w Kalifornii, pierwszą zawodową walkę stoczyła w 2001 roku, na gali UW: Street Fight Minnesota. Pierwsza walka i pierwsze zwycięstwo nad Amber Mosely – przez TKO.

Więcej informacji na jej temat znajdziemy pod adresem: http://www.debipurcell.com

Sylwetka druga – Yuko „Hiroko” Yamanaka

Aktualny rekord tej pani to 8-1-1. Dlaczego została wybrana? Z kilku powodów, najważniejszym z nich jest jednak organizacja w której walczy: JEWELS. Obecnie jedyna profesjonalna organizacja MMA, w której walczą wyłącznie kobiety. Co więcej, Hiroko jest w niej niemalże niepokonana. Niemalże, gdyż przegrała raz z drugą gwiazdą tejże organizacji – Hitomi Akano w czasach, gdy obie panie brały udział w galach Smackgirl. Zrehabilitowała się jednak podczas ostatniej gali JEWELS Seventh Ring pokonując ją po dwóch latach, w marcu tego roku. Nie jest jednak to zwycięstwo „pełne”, przynajmniej dla mnie. Wygrała bowiem przez niejednogłośną decyzję, w poprzedniej walce przegrywając przez armbar. Jedyna walka w jakiej zremisowała, to pierwsza zawodowa w jej karierze – na gali S-Keep – Eggs Fight 4 z Mariko Fujimoto. Aktualnie Hiroko ma 32 lata i mieszka w miejscowości Chiba w Japonii.

Więcej o Hiroko można przeczytać (chociaż z biografią raczej cienko): http://www.fightergirls.com/fighter.asp? ID=430

Sylwetka trzecia – Cristiane Justino Venâncio „Cyborg” Santos

Cyborgica dostała się tutaj z jednego istotnego względu – niesamowita zdolność bojowa. Dla mnie chodzi jak maszyna – w walce wygląda praktycznie jak facet. Pozycja, szybkość, siła – wszystko to jest mało kobiece. U niej akurat przydomek pasuje idealnie. Więc opis także będzie mechaniczny: Rekord 9-1-0. Jedyna przegrana: z Ericą Paes przez kneebar (pierwsza zawodowa w karierze). Stan cywilny: mężatka. Mąż: zawodnik MMA – Evangelista Santos (identyczny nickname). Wiek: 24 lata. Miejsce zamieszkania: Curitiba (Brazylia). Aktualnie: mistrz świata kobiet organizacji Strikeforce.

O Cristiane Santos można przeczytać na: http://en.wikipedia.org/wiki/Cristiane_Santos

W następnym odcinku dwie kobiety spoza mojego podium, lecz równie niebezpieczne, znane i warte uwagi: Gina Carano i Tara LaRosa.

Autor: BTM
Powyższy artykuł pochodzi z darmowego magazynu Ring

www.sportywalki.pl/magazyn_ring.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.