Woda a Twoje zdrowie

Badania naukowe dowodzą, że woda pozwala zmniejszyć ryzyko chorób przewlekłych. Jak wszyscy wiemy, ciało człowieka w ponad 70% składa się z wody, a jej spożywanie ma spory wpływ na nasze zdrowie. Dlatego codziennie należy ją uzupełniać. Dla mężczyzn średnia ta wynosi 2,9 l, dla kobiet natomiast 2,2 l. Dlaczego? Badania wykazują, że osoby, które nie piją wystarczającej ilości wody, są bardziej narażone na niektóre choroby przewlekłe.

Jak podaje Amerykański Dziennik Epidemiologów, z brakiem odpowiedniej ilości wody w organizmie wiąże się na przykład większe prawdopodobieństwo chorób serca. Picie wody jest zatem tak samo ważne w przeciwdziałaniu tym schorzeniom jak ćwiczenia, dieta czy niepalenie. Ostatnie badanie wykazało, że wśród osób, które piły ponad pięć szklanek wody dziennie, odnotowano 46% spadek ryzyka zachorowania na serce w przypadku mężczyzn i 59% w przypadku kobiet. Co ciekawe, spożywanie innych napojów wiązało się ze zwiększaniem tego ryzyka.

Podobne badania wykazały również związek pomiędzy nawodnieniem organizmu a niektórymi odmianami nowotworów. Zauważono np. 79% spadek ryzyka nowotworu piersi u kobiet, które regularnie piły zalecaną ilość wody.

Należy także pamiętać, że brak dostatecznej ilości wody w organizmie wpływa negatywnie na stan pęcherza moczowego, prostaty i nerek – przyczynia się do powstawania kamieni i nowotworów.

Na szczęście badania dowodzą, że ryzyko zachorowania na te odmiany nowotworów spada z każdą dodatkową szklanką wypitej wody dziennie. Dlatego warto kultywować nawyk picia wody, by prostymi środkami poprawiać stan zdrowia i wpływać na jakość życia.

Żródło: Biuletyn Dobrego Samopoczucia – Eden Springs Sp. z o.o.
więcej na
www.eden.pl

1 komentarz do “Woda a Twoje zdrowie

  1. Niestety woda w naszych kranach jest kiepskiej jakości. Osobiście kupuje w markecie w butlach 5 litrowych . Chodź też mam do niej wątpliwości. Najpewniej mieć filtr odwróconej osmozy
    http://www.waterfiltr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.