Sporty walki

Witaj w dziale poświęconym sportom walki. Jest to zdecydowanie najbardziej „męski” dział w serwisie. Mimo to mam nadzieję, że i Panie znajdą tutaj coś interesującego. Sporty walki czy może sztuki walki? Określenia te bywają mylone. Najprościej mówiąc sporty walki oznaczją sportowe wersje technik walki. Sztuki walki natomiast są nieusportowionymi systemami samoobrony niejednokrotnie połączone z psychofizycznym samodoskonaleniem się.

Uprawiając jakąś dyscyplinę sportu, w tym również jakiś sport walki, zmusza się organizm do wysiłku, jest więc to korzystne dla zdrowia. Oczywiście należy trenować pod okiem doświadczonego trenera, nie forsować się i pamiętać, że dobra rozgrzewka to podstawa każdego treningu. Nieco inaczej prezentuje się to w przypadku zawodowców, bo podobno tam gdzie zaczyna się zawodowy sport, kończy się zdrowie… No ale jeśli ktoś decyduje się na taki krok jak profesjonalne uprawianie danej dyscypliny, musi być tego świadom.

Większość sportów walki uprawiana amatorsko, pod okiem fachowców nie jest ani tak niebezpieczna, ani brutalna, jak się wydaje większości ludzi. Może to być świetna forma aktywnego spędzania wolnego czasu, uwalniająca nas od stresów oraz podnosząca naszą pewność siebie.

Sporty walki można najprościej podzielić na oparte na uderzeniach oraz oparte na chwytach. Najpopularniejsze sporty walki oparte na uderzeniach to: boks, kick boxing, tajski boks(muay thai), karate, taekwondo. Natomiast oparte na chwytach: judo, brazylijskie jiu-jitsu(BJJ), sumo, zapasy, sambo oraz techniki mieszane: mieszane sztuki walki (MMA) i shoot boxing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.