Mitologia odchudzania- czy istnieje dieta cud?

Połowa Polek (52%) przyznaje, że w skutecznym odchudzaniu najbardziej przeszkadza im brak silnej woli i konsekwencji w zmianie nawyków żywieniowych. Dlatego, jeśli mamy problemy z wagą, szukamy diety cud, która pozwoli nam szybko i skutecznie schudnąć. Czy zawsze jest ona odpowiedzią na konkretny problem, który uniemożliwia nam pozbycie się zbędnych kilogramów? Dziś obalamy mity dotyczące „diety cud”.

Aby schudnąć, wystarczy zastosować dowolną dietę. Wszystkie działają tak samo.

MIT! Nie ma diety uniwersalnej. Najczęściej podawaną przez Polki przyczyną problemów z wagą jest słabość do słodyczy (35%), a w dalszej kolejności: brak ruchu (27%), podjadanie między posiłkami (26%) i nieregularne jedzenie (23%).

Stosowana dieta powinna zatem uwzględniać konkretny problem, który jest przyczyną nadwagi lub otyłości. Dieta osób podjadających powinna kłaść nacisk na regulowanie pór spożywanych posiłków, osoby spożywające dużo węglowodanów muszą je ograniczyć i odnaleźć zdrowsze zamienniki ulubionych potraw. Dieta stosowana z powodzeniem u jednych osób, może nie przynosić żadnych rezultatów w przypadku innych. Zdaniem eksperta Spersonalizowanego Programu Zarządzania Wagą, prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, profesor Barbary Zahorskiej-Markiewicz: Podstawowe zasady prawidłowego żywienia i odchudzania są podobne dla wszystkich, ale wymagają dodatkowo dla każdego dostosowania do indywidualnego trybu życia i dotychczasowego żywienia. Nie ma cudownych diet, a ograniczenia jakościowe w diecie przy dłuższym stosowaniu mogą być szkodliwe.

Aby schudnąć, muszę całkowicie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dieta oznacza reżim żywieniowy.

MIT! Sztucznie narzucony reżim, nie sprawdzi się w praktyce. Dobra dieta to taka, która uwzględnia indywidualne preferencje żywieniowe. Nie musisz rezygnować z ulubionych potraw, może warto ograniczyć częstotliwość ich spożycia albo wielkość porcji? Każdy posiłek powinien być skomponowany z uwzględnieniem różnego rodzaju składników odżywczych. Dieta to zmiana nawyków żywieniowych, którą należy polubić. Tylko wtedy istnieje realna szansa na sukces. Wszyscy odchudzający się powinni ograniczyć kaloryczność jedzenia, w tym zmniejszyć spożywanie tłuszczów zwierzęcych i słodyczy, a zwiększyć spożycie warzyw i picie wody. Najważniejsze jednak, żeby odnaleźć taką dietę, której zalecenia dana osoba zaakceptuje i stwierdzi, że nowy tryb odżywiania jest zdrowy i przyjemny – twierdzi profesor Barbara Zahorska-Markiewicz.

Najlepsza dieta to taka, która daje szybko widoczne efekty

MIT! Dieta to stopniowa zmiana nawyków żywieniowych, której efektem ma być spadek masy ciała. To plan, który musi być odpowiednio skonstruowany i konsekwentnie realizowany. Gwałtowne zmiany wagi mogą w efekcie doprowadzić do jeszcze szybszego przybrania na wadze. Organizm musi mieć czas na to, aby przyzwyczaić się do zmian. Głodówka i katorżnicze diety, mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Joanna Brzezińska – ekspert Spersonalizowanego Programu Zarządzania Wagą. Dieta to sposób codziennego odżywiania się. Choć można kierować się pewnymi sprawdzonymi i racjonalnymi uniwersalnymi krokami w jej budowaniu, to nie ma rozwiązań uniwersalnych. Dieta jest uzależniona od aktywności fizycznej, poziomu nadwagi. Jej zmiana to proces. Dobrze zaplanowana, rozłożona w czasie, przyniesie dużo lepsze i przede wszystkim trwałe efekty.

Dobry preparat wspomagający odchudzanie zastąpi dietę i ćwiczenia. Niezależnie od tego, który wybiorę, wszystkie działają tak samo.

MIT! Dostępne w aptece wyroby medyczne pomogą Ci w walce ze zbędnymi kilogramami, ale tylko wtedy, jeśli w ich stosowaniu będziesz przestrzegać diety i zaleceń dotyczących aktywności fizycznej. Zamiast szukać produktu „na wszystko”, dowiedz się, jaki problem uniemożliwia Ci walkę ze zbędnymi kilogramami. Może podjadasz między posiłkami, w Twojej diecie jest za dużo tłuszczów lub nie możesz obejść się bez produktów mącznych tj. makarony, chleb i dlatego spożywasz za dużo węglowodanów? Znajdź właściwego sojusznika i skutecznie rozwiąż swój problem. Zwróć także uwagę na skład produktu. Wybieraj te, które zawierają składniki naturalne i nie wywołują skutków ubocznych dla Twojego organizmu. Jak twierdzi Joanna Brzezińska, ekspert Spersonalizowanego Programu Zarządzania Wagą: Stosowanie wyrobów medycznych wspomagających odchudzanie może wzmóc motywację osób, które walczą ze zbędnymi kilogramami. Sama tabletka, nie rozwiąże jednak problemu z wagą. Wybór sojusznika w walce z odchudzaniem nie może być przypadkowy. Musi być odpowiedzią na nasz rzeczywisty problem w walce z nadwagą. Warto wybierać preparaty dostępne w aptece, zwracając uwagę na skład produktu, aby uniknąć skutków ubocznych dla naszego organizmu.

Zarządzaj swoją wagą i zdrowiem

Wybierając dietę, pamiętaj, że:

 • Potrzebujesz profesjonalnego rozpoznania potrzeb i zdemaskowania indywidualnych przyczyn Twojej nadwagi lub otyłości.
 • Nie ma diety skutecznej i uniwersalnej dla każdej osoby, która chce zrzucić zbędne kilogramy. Dieta musi uwzględniać Twoje indywidualne preferencje żywieniowe.
 • Zapomnij o katorżniczej diecie. Sztucznie narzucony rygor – nie sprawdzi się w praktyce. Kluczem do sukcesu jest polubienie nowych zwyczajów żywieniowych.
 • Poszukaj sprzymierzeńca w walce ze zbędnymi kilogramami. Wybieraj produkty naturalne, nie wywołujące skutków ubocznych.

Spersonalizowany Program Zarządzania Wagą to inicjatywa edukacyjna skierowana do kobiet, które chcą świadomie zarządzać swoją wagą, a przez to zdrowiem i życiem. Jego celem jest przekazanie wskazówek dotyczących indywidualnego rozpoznawania przyczyn nadwagi i otyłości oraz przekazywanie treści edukacyjnych dotyczących diety, aktywności fizycznej oraz wyrobów medycznych wspomagających walkę ze zbędnymi kilogramami. Ekspertami programu są: prof. Barbara Zahorska – Markiewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, Joanna Brzezińska – dietetyk, Dariusz Brzeziński – trener fitness. Więcej informacji na www.xlsmedical.com

XL-S Medical Fat Binder – naturalny preparat wiążący tłuszcze. Zawiera Litramine®, kompleks błonnika pochodzenia roślinnego, substancję wiążącą tłuszcze o skuteczności potwierdzonej klinicznie oraz witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D i E). Preparat XL-S Fat Binder zapobiega wchłanianiu aż do 27% tłuszczów z pożywienia, a następnie uzupełnia witaminy rozpuszczalne w tłuszczach w organizmie. XL-S Medical Fat Binder jest zatwierdzonym wyrobem medycznym służącym do kontroli masy ciała w połączeniu ze zdrową dietą i odpowiednią aktywnością fizyczną oraz zapobiegania i leczenia otyłości. Preparat nie wywołuje skutków ubocznych. Rekomendowana cena produktu w aptece ok. 69-79 zł.

XL-S Medical Carb Blocker – naturalny preparat blokujący wchłanianie węglowodanów. Zawiera PhaseLite® , silnie skoncentrowany kompleks glikoproteinowy pochodzenia roślinnego (bez modyfikacji genetycznych), który zmniejsza wchłanianie do 2/3 węglowodanów w typowym posiłku zawierającym 600 kalorii. XL-S Medical Carb Blocker jest zatwierdzonym wyrobem medycznym służącym do kontroli masy ciała w połączeniu ze zdrową dietą oraz odpowiednią aktywnością fizyczną oraz zapobiegania i leczenia otyłości. Preparat nie wywołuje skutków ubocznych. Rekomendowana cena produktu w aptece ok. 69-79 zł.

XL-S Medical Appetite Reducer – naturalny preparat do kontroli apetytu, zmniejszenia uczucia głodu i wewnętrznego przymusu jedzenia. Zawiera Redusure™, specjalistyczny, silnie pęczniejący kompleks błonnika pokarmowego rozpuszczalnego w wodzie, który pęcznieje, zwiększając swoją objętość 50-krotnie. Kontroluje apetyt i uczucie głodu, zwiększając przyjemne uczucie sytości. XL-S Medical Appetite Reducer jest wyrobem medycznym służącym do kontroli masy ciała w połączeniu ze zdrową dietą i odpowiednią aktywnością fizyczną. Preparat nie wywołuje skutków ubocznych. Rekomendowana cena produktu w aptece ok. 69-79 zł.

Omega Pharma Poland należy do międzynarodowego koncernu Omega Pharma VN. W ofercie firmy znajdują się naturalne leki OTC, wyroby medyczne, suplementy diety oraz kosmetyki. Produkcja preparatów odbywa się w renomowanych fabrykach na całym świecie, produkty poddawane są szczegółowym badaniom jakościowym, ich receptury oparte są na najlepszych i specjalnie wyselekcjonowanych składnikach. Skuteczność produktów została potwierdzona w badaniach naukowych. Preparaty dostępne są w aptekach na terenie całej Polski. Omega Pharma Poland Sp. z o.o. jest Autoryzowanym Przedstawicielem i Dystrybutorem w Polsce następujących produktów: Zioła Bittner’a Pervivo, Bitner Oryginalne Zioła Szwedzkie, Wartner Classic, Wartner Foot, Silence Spray, Silence Sen, Paranit Spray, Paranit Szampon, Panthenol Forte, Oralmedic, Physiomer, Aflubin Septigel, Prevalin.

Więcej informacji: www.xlsmedical.com

5 komentarze do “Mitologia odchudzania- czy istnieje dieta cud?

 1. Kocham te wszystkie reklamy i porady środków zmniejszyjących łaknienie, wchłanianie, wiążących spaljących itp, ale garść tabletek to żadne rozwiązanie i nie na stałe. Przestajemy łykać i? Zmiany m u s z ą być stopniowe i konsekwentne w całym stylum życia, żadna rewoluja może mały przewrót na naszą korzyść? Ale jakie skutki i ile zyskamy!!!!!!
  http://www.naszezycienaszezdrowie.blogspot.com.

 2. Dieta musi być dostosowana do każdego indywidualnie. Tak jak istnieją różnice między ludźmi, tak wiele istnieje też potrzeb żywieniowych. Odchudzanie zgodnie z własnym ciałem – to jest klucz do sukcesu!

 3. Nie ma czegoś takiego, jak dieta cud. Zgubić kilogramy można na wiele sposobów, ale niewiele z nich jest tak naprawdę zdrowych, czy choćby obojętnych dla naszego zdrowia i organizmu…

  Schudnąć zdrowo i utrzymać później tę wagę możemy jedy…nie przez – jak powtarzam na swoich warsztatach – nabranie dobrych nawyków 🙂 dotyczących odżywiania, aktywności ruchowej, harmonizowania ciała z duchem i umysłem, kosmetyków, elementów medycyny naturalnej, suplementów…

  Jest to możliwe 🙂 a więcej nie piszę, co by nie zostać posądzonym o kryptoreklamę 🙂 nie na tym mi zależy 🙂 pozdrowienia 🙂

 4. Mozna jesc wszystko, ale z umiarem i najwazniejszy to ruch….organizm musi na cos zuzyc energie przeciez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.