Gładka skóra- nie tylko na lato

Szczególnie ważne w okresie wiosennym staje się dla nas aksamitnie gładkie ciało. Jest wiele sposobów na osiągnięcie doskonałego efektu depilacji, natomiast nie wszystkie są jednakowo skuteczne i trwałe. Najlepszą metodą pozbycia się na zawsze uciążliwego problemu odrastających włosków jest depilacja laserowa. Jeszcze kilka lat temu zabieg ten nie należał do najtańszych i najprzyjemniejszych, ale obecnie może sobie na niego pozwolić prawie każdy, a dzięki nowej technice jest całkowicie bezbolesny.

Metody depilacji

Wiosną i latem chętniej odsłaniamy nasze ciało i staramy się sprawić by było idealnie gładkie. Chcemy czuć się komfortowo w każdej sytuacji, więc testujemy na sobie różne metody depilacji. Jest wiele sposobów na pozbycie się niechcianych włosków, jednak nie wszystkie prowadzą do oczekiwanych przez nas efektów, a niektóre z nich mogą być uciążliwe i mało skuteczne. Do najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia należą golenie i woskowanie. Zastosowanie maszynki jest całkowicie bezbolesne, jednak włosy ucinane przy samej skórze odrastają szybko, na dodatek grubsze i mocniejsze.

Z kolei, depilacja wykonywana przy użyciu wosku lub depilatora daje kilkutygodniowy efekt gładkości skóry, ale jest bolesna i raczej niewskazana dla osób o wrażliwej skórze. Kremy, mleczka i pianki depilujące mogą również powodować alergie. Do niedawna jedyną metodą pozwalającą na stałe pozbycie się niechcianego owłosienia była elektroliza. Niestety, jej skutkiem ubocznym było tworzenie się blizn. Od wielu lat prowadzono badania mające na celu doskonalenie metod depilacji laserowej. Ich wynikiem stało się wprowadzenie na rynek światowy najnowocześniejszego lasera diodowego LightSheer.

Szybko, bezboleśnie i skutecznie

Depilacja laserowa polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, gdyż światło lasera działa wyłącznie powierzchniowo i nie zakłóca funkcji organizmu. Przewaga lasera LightSheer nad innymi tego typu urządzeniami wiąże się z zastosowaniem bardziej wydajnego systemu chłodzenia. Specjalna szafirowa końcówka ChillTip chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Ponadto, dzięki zastosowaniu wyższej mocy energii laser umożliwia skuteczną depilację włosków nawet u osób z ciemną karnacją. Usuwa włosy na stałe, bezinwazyjnie i nie pozostawia blizn. Laser posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa wydawany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001. Jeszcze kilka lat temu zabiegi depilacji laserowej były bardzo kosztowne i mogli sobie na nie pozwolić nieliczni. Obecnie ich cena, w zależności od depilowanej części ciała, waha się w granicach 100 – 300 zł. za jednorazową sesję.

Depilacja laserowa krok po kroku

Doskonałe rezultaty widoczne są średnio po 3-4 zabiegach. Ilość sesji zależy od poziomu wrażliwości naszej skóry oraz stopnia gęstości energii zastosowanej w czasie depilacji – informuje Małgorzata Krochmalska, współwłaścicielka kliniki medycyny estetycznej Velvet Clinic w Łodzi. Po przeprowadzeniu serii zabiegów, pozostaje jedynie kilka procent włosów będących w tzw. „fazie uśpienia”, które można wyeliminować w trakcje kolejnych sesji. Na skórze poddawanej depilacji wykonywana jest bezpłatna próba. Jest ona potrzebna aby odpowiednio dostosować moc lasera i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu – dodaje Małgorzata Krochmalska. Służy temu również wywiad lekarski przeprowadzany z pacjentem przed wykonaniem zabiegu. Warto dodać, iż działanie lasera LightSheer jest najbardziej skuteczne u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami.

Nie tylko dla kobiet…

O tym, że depilacja oprócz efektu ładnego i gładkiego ciała jest przede wszystkim dbałością o higienę, nie można zapominać, zwłaszcza w okresie letnim. Ogolona skóra jest mniej podatna na działanie bakterii, dlatego też coraz chętniej depilacji laserowej poddają się również mężczyźni. Okazuje się, że jest to także bardzo skuteczna metoda walki z bolesnym problemem wrastającego zarostu.

Wiosna to doskonały moment aby zadbać o swój wygląd i przygotować skórę na nadchodzące lato. Poprawa samopoczucia gwarantowana, a efekt piękna i gładkości pozostanie nie tylko na lato.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.