Bez sztucznych dodatków, konserwantów, lub barwników – to właśnie wyroby ekologiczne. Każdy ich składnik, poczynając od najmniejszego ziarenka, poprzez mleko, jaja po najróżniejsze dodatki takie, jak migdały czy rodzynki, posiada certyfikat ekologiczny. Gama tych, przygotowywanych ze szczególną dbałością o skład i smak produktów, stale się w Polsce poszerza.

W naszym kraju produkty ekologiczne nadal traktowane są jak ciekawostki, których trzeba poszukiwać wśród tysięcy konwencjonalnych produktów. Zazwyczaj spotykamy podstawowe produkty takie, jak mąka ekologiczna, kasza czy makarony. Jednak z roku na rok, także dzięki rodzimym producentom, oferta tego rodzaju produktów poszerza się. Jedną z ostatnich ekonowinek jest Musli Chlebek, wprowadzony na rynek przez firmę Ekoprodukt.

Musli Chlebek to mieszanka zbóż połączonych pożywną melasą i miodem. Wyjątkowy batonik, w kształcie chleba foremkowego, nie zawiera białego cukru, ani białej mąki. Przekąska produkowana jest w dwóch wersjach smakowych. Pierwsza z nich to Musli Chlebek cztery zboża, który oprócz pszenicy, owsa, kukurydzy i amarantusa ekspandowanego, zawiera siemię lniane, a także rodzynki i jabłka. Drugą propozycję stanowi Musli Chlebek amarantusowy, który zawiera lekkostrawne i bogate w białko ekspandowane ziarno amarantusa, osłodzone melasą i miodem. Amarantus, nazywany złotem Inków, zawiera więcej wapnia niż mleko, więcej żelaza niż szpinak, więcej magnezu niż czekolada i więcej błonnika niż owies, co sprawia że oba batoniki są niezwykle wartościowe i odżywcze.

Ekologiczny Musli Chlebek pozwala szybko zregenerować siły i pobudza do dalszego działania, dostarczając organizmowi wyłącznie naturalnych składników. Warto sięgnąć po tę chrupiącą przekąskę w pracy, w szkole, czy w trakcie podróży.

Agnieszka Trzepacz, Highlite PR
agnieszka.trzepacz@highlite.pl

Firma EKOPRODUKT jest obecna na rynku od 1993 roku. Zajmuje się produkcją żywności dietetycznej oraz ekologicznej. Oferowane przez nią produkty uzyskały pozytywną opinię renomowanych ośrodków badawczych, takich jak: Instytut Włókien Naturalnych w Poznaniu, Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, Akademia Medyczna w Gdańsku, Instytut Przemysłu Tłuszczowego. Badania wykonane przez te ośrodki potwierdziły wysoki standard jakościowy wyrobów EKOPRODUKTU i prozdrowotny wpływ na organizm człowieka. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie: www.ekoprodukt.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.