Badania ogólne

Chyba każdy wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Wczesne rozpoznanie choroby ma kolosalne znaczenie w jej leczeniu. Np. odpowiednio wcześnie rozpoznany rak w zdecydowanej większości przypadków może być pokonany. Ludzie okresowo poddawani są przeróżnym badaniom.

Od pomiaru ciśnienia przez badanie wzroku, badanie krwi, badanie cytologiczne do EKG czy EEG. Wykonując odpowiednio często określone badania zdecydowanie zwiększamy szansę na pokonanie choroby w przypadku jej wczesnego wykrycia.

Mimo to nikt nie zna Twojego organizmu lepiej od Ciebie samego. Jeżeli zauważysz cokolwiek niepokojącego w swoim organizmie, skontaktuj się z lekarzem.

Rutynowe badania ogólne bardzo często są niedoceniane przez ludzi. Regularne badania mogą mieć wręcz nieoceniony wpływ na Twoje zdrowie. Wcześnie wykryta choroba jest o wiele łatwiejsza do leczenia, niż choroba wykryta w zaawansowanym stanie.

Poniżej opis kilku popularnych badań.

Cholesterol we krwi
Poziom cholesterolu we krwi wpływa na ryzyko wystąpienia zawału serca, im wyższy tym większa szansa wystąpienia zawału. Skłonności do wysokiego poziomu cholesterolu we krwi mogą być dziedziczne.

Waga
Jeżeli zauważysz jakieś nieuzasadnione, nagłe zmiany twojej wagi, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem.

Ciśnienie krwi
Powinno się wykonywać przynajmniej raz do roku. Badanie to kontroluje sprawność serca oraz naczyń krwionośnych.

Mocz
Wykonywane przy wielu rodzajach badań. Pozwala wykryć cukrzycę oraz chorobę nerek.

Glukoza we krwi
Badanie wykonywanie podobnie jak badanie moczu, przy wielu rodzajach badań. Cukrzyca objawia się podwyższonym poziomem glukozy we krwi.

Mammografia
Prześwietlenie piersi wykonuje się, w celu ewentualnego wczesnego wykrycia raka piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.